Істина не може бути складною

Цікаво, чи задумувалися ви над своїми звичками? Що ви робите у першу чергу, коли прокинулись? А які дії повторюєте безпосередньо перед сном та впродовж усього дня? Чи, можливо, вам притаманні деякі негативні звички і ви не знаєте як їх позбутися? Відповіді на ці та багато інших запитань шукали учасники семінару «Нехай прибуде з тобою сила…» підготовленого секцією соціальних студій Товариства українських студентів католиків «Обнова».

Якось одного разу до мудреця, що живе високо в горах, навідалась у гості обновлянська експедиція. Ходили чутки, що цей мудрець знає відповіді на всі запитання світу. І ось група сміливців, долаючи свій страх та погодні примхи, дісталася до мудреця, щоб задати запитання про істину. Мудрий старець вислухав питання від мандрівників та відповів: «Застеляйте зранку ліжко». Звичайно, сміливці були враженні лаконічністю та простотою відповіді, але й справді істина не може бути складною. Прокинувшись зранку, ви виконуєте найперше завдання – застеляєте ліжко. Виконавши перше завдання, ви гарантовано виконаєте і наступні.

Багато із вас могли чути твердження, що звичка формується впродовж 21 дня. Насправді, це твердження неоднозначне! У дослідженні, опублікованому в «European Journal of Social Psychology», група вчених під керівництвом Філліппа Лалла спостерігала за 96 людьми протягом 12 тижнів, щоб з’ясувати, скільки потрібно часу для формування нової звички. Кожен учасник дослідження вибирав собі нову звичку і кожен день протягом 12 тижнів розповідав, наскільки автоматичною вона стала. Потім учені проаналізували результати і з’ясували, що в середньому на формування стійкої звички учасникам потрібно 66 днів. Утім, із часовими мірками не усе так однозначно, на формування деяких звичок варто витратити більше часу. Розглянемо більше модель формування звички, що складається із трьох етапів.

Перший етап – знак. Для прикладу: ви прокинулися зранку. Це і є знак.

Другий етап – дія. Наприклад, у вас є погана звичка – перевіряти телефон зранку.

Третій етап – нагорода. Перевіряючи ваш профіль у соцмережах зранку, ви отримуєте задоволення. Але ж ця звичка приводить до згубних наслідків, ви запізнюєтеся на роботу і стаєте роздратовані! І що робити, аби позбутися цієї шкідливої та набридливої звички? Достатньо всього лиш замінити другий етап – дію, на більш корисну для вас, наприклад, ранкову гімнастику. За деякий час механізм стабілізується, виконуючи корисну дію, ви отримаєте задоволення. За цим принципом можна позбутися будь якої шкідливої звички.

Існує чималий перелік шкідливих звичок, які призводять до витрат. Це може бути тютюнопаління, вживання алкоголю, шкідливої їжі, шопоголізм, спонтанні покупки.

Є прості кроки, як зберегти свої гроші у щоденних справах.

– відмовтеся від кави у кав’ярні, натомість приготуйте улюблений напій самостійно.

– складайте список покупок, коли відвідуєте супермаркет, так ви уникнете зайвих покупок.

– щомісяця відкладайте 10% від надходжень у свій бюджет.

– намагайтеся відстежувати усі свої витрати, саме тоді ви побачите, на які зайві речі витрачаєте кошти.

А чули про «Трекер корисних звичок?»

Це таблиця, яка дозволяє візуалізувати та відстежувати певні події у нашому житті. Структура надзвичайно проста – по горизонталі – назва місяця, день місяця. По вертикалі розташовується назва звички. Це може бути гімнастика вранці, прогулянки на свіжому повітрі, часте вживання води, здорове харчування. Навпроти кожної звички ви ставите позначку про виконання справи. Таким чином, ви відстежуєте виконання певних справ чи звичок із дня у день, що призводить до самодисципліни.

Сподіваємось, що наведені відомості про звички допоможуть вам у щоденному житті. Якщо хочете дізнатися більше про звички і не тільки, запрошуємо до нас у спільноту.


«Обнова» – Товариство українських студентів­католиків, що плекають культуру духовного і національного життя з бажанням інтегрувати віру в сучасне суспільство. Обновляни – це молодь, що поширює християнські цінності у своєму оточенні, плекає українські національні традиції, є активним учасником громадського життя України та удосконалює свої професійні знання.

Умови вступу: активна молода людина, що прагне розвивати себе та служити Церкві, віком від 16 до 28 років.

Місце зустрічі: щовівторка о 18:45 в приміщені «Молодіжного центру – Тернопіль» (вул. Й.Сліпого, 3) – для уточнення місця зустрічі телефонуйте або ж слідкуйте за оголошеннями на сторінках у соцмережах.

Контакти:

Голова Товариства – Данішевська Ірина

Тел. 098 506 00 09

E­mail: obnova.ternopil@gmail.com

Facebook: obnova.ternopil