Знати, щоб запобігти
Кожен з нас знає про його існування і може будь-де знайти його. Але зовсім не кожен знає як шкідливо він впливає на наше здоров’я. Пластик «вкорінився» в наше життя. Вдома, на кухні ми їмо, підігріваємо їжу та упаковуємо в нього продукти. А чи помічали Ви на кожному з них маленький значок у вигляді трикутника? Що ж потрібно знати про маркування пластику, коли купуємо його?
Для сортування пластику розробили спеціальну систему маркування, яка є на кожній пляшці, у вигляді трикутника зі стрілок, який містить всередині себе цифру.
Дізнаємося, що ж це означає!
1/PET – поліетилентерефталат.
Однин з найпоширеніших матеріалів, використовується для тари для соку, молока, води, тощо. При повторному використанні виділяються безліч шкідливих речовин, які згодом негативно впливають на серцево-судинну та нервову систему. Тому вироби з такого матеріалу краще не купувати або здавати на переробку.
2/HDPE/ ПТВ – поліетилен високої щільності.
Його можемо зустріти, коли використовуємо одноразовий посуд, контейнери для їжі, а також міститься на пакетах для молока та пляшках води.
Він є безпечним для харчового використання та легко переробляється.
3/PVC/ПВХ – полівінілхлорид.
У більшості використовують для виробництва меблів, побутової техніки, тари для побутової хімії, подекуди й взуття. Найнебезпечніший з усіх та заборонений для харчового використання. Також не піддається переробці, виділяє шкідливі речовини при спалюванні.
4/LDPE – поліетилен низької щільності.
Використовується для пакетів для упакування, сміття, харчових плівок, тощо. Вважають, що він цілком безпечний для харчового використання та піддається переробці.
5/PP/ПП – поліпропілен.
Використовують для виробництва посуду для гарячих страв, контейнерів та медичної продукції. Зазвичай, цей пластик білого чи напівпрозорого відтінку, є доволі термостійким та безпечним для харчового використання. Є одним з небезпечних та виділяє шкідливі речовини, майже не переробляється.
6/PS/ПС – полістирол.
Це маркування можемо знайти на стаканах для кави чи молока, йогуртів, пластикових веделок та ложок.
7/OTHER/ІНШЕ
Є на посуді для їжі, багатошарових упаковках. Це найнебезпечніший вид пластику, особливо при взаємодії з високими температурами. На такій упаковці має бути обов’язково вказана допустима температура розігрівання. Не підлягає переробці та при високих температурах виділяє шкідливі речовини, які погано впливають на ендокринну систему.
Наше здоров’я залежить лише від нас та від нашого щоденного вибору. Кілька разів подумайте перед тим, як купляти щось в пластиковій тарі, та обов’язково перевірте маркування.