Мрієте додати в добу ще декілька годин? Чи досі думаєте, щоб зробити всі справи потрібно зовсім не спати? А от і ні, адже у кожного з нас є 24 години в добі, секрет в тому, щоб навчитися правильно їх використовувати, саме про це йтиме мова. Отож, як встигнути все?
[temphc-start on=”2022-03-01″ at=”17:54″ countdown=”true” color=”orange” message=”Матеріал на даний момент недоступний.”]
Відповідь на це питання на перший погляд проста, але водночас вимагає безлічі зусиль: планування. Так, це саме те, що допоможе заощадити багато вашого часу. Адже добре продуманий план — це половина виконаної роботи.
Але не все так просто. В житті існує безліч поглиначів нашого часу (хронофагів). Одним із найжорстокіших є соціальні мережі, які непомітно відбирають третину нашого життя. Відмовити завжди важко, а особливо, коли це не дуже потрібні нам заняття, але все ж таки варто сказати «ні» та заощадити свій час. Найпідступнішим поглиначем часу є поспіх. Так, так, коли намагаємося встигнути більше і швидше, зазвичай виходить навпаки…
Саме тому так важливо концентруватися на важливих справах. Отже, правило 1 – визначіть справжні пріоритети. В цьому допоможе розібратися «Квадрат Декарта». Тут варто задати собі 4 ключові запитання: «Що буде, якщо це станеться? Що буде якщо це не станеться? Що не буде, якщо це станеться? Та: що не буде, якщо це не станеться? Якщо ваша справа та нейтральна відповідь на неї відноситься до останнього запитання, – терміново викресліть її зі списку пріоритетів.
Далі слід скласти список справ: на рік (глобальні), місяць та день. Складаючи плани на рік, не старайтеся звернути всі гори одразу. Пам’ятайте, що краще 1 виконана ціль, ніж 10 не виконаних. Щодо щоденного плану, він має бути максимально деталізованим. Прописуйте все, навіть виділіть час на соціальні мережі.
Далі влучно буде використовувати «Правило 2-ох хвилин». Проаналізуйте свій план дня. А чи не глобалізуєте ви свої цілі? Інколи те, що можна виконати за кілька хвилин, наприклад телефонний дзвінок, може забрати багато нашого часу, оскільки ми постійно про це думаємо.
Є справи, які є важливими для нас, але постійно «тікають у довгий ящик». Для того, щоб відсіяти неважливі справи та концентруватися на важливих, можна скористатися «матрицею Ейзенхауєра», яка допоможе швидко визначити, що є дійсно терміновим, а що може зачекати.
1 – Важливі і термінові справи, які потрібно зробити негайно.
2 – Важливі і нетермінові. Це плани, які найбільше страждають від браку нашої уваги, оскільки пов’язані з власним розвитком, зазвичай такі відкладаються у довгий ящик.
3 – Неважливі і термінові. Саме вони є нашим найбільшим ворогом, адже постійно створюють хаос, через який ми не можемо нічого виконати.
4 – Неважливі і нетермінові. Це часто дуже приємні нам справи, те з чого хочеться завжди починати свій день, але саме їх потрібно негайно усунути, бо вони знищують кращі і продуктивні години дня.
Для досягнення ще кращого результату, можемо скористатися принципом «60/20/20». Де 60% – це те, що ми запланували, 20% – непередбачені активності (резерв часу та незаплановані події), інші 20% – спонтанна діяльність, творчість.
Отож, цінуймо наш час і витрачаймо його лише на найважливіше!
[/temphc-start]