Вони дають людям надію
Проєкт «Домашня опіка» – це комплексна медикосоціальна підтримка людям, які з тих чи інших обставин, частково або повністю втратили здатність піклуватися про себе самі. Така підтримка надається командою фахівців медичної, соціальної та психологічнодуховної сфери. Завданнями домашньої опіки є надати пацієнту можливість якомога довше вести незалежне життя вдома, надавши йому кваліфіковану підтримку лише там, де не вистачає його власних сил.
Тамара Сидорівна Гречишнікова не дивиться новини без валідолу. Особливо боляче сприймає події у Білорусі. Вона звідти родом. Не добирає слів, говорячи про Лукашенка. Обурюється тим, що він зубами тримається за крісло. Дорогу, певна, слід давати молодим. Бути їм досвідченою опорою, мудрим порадником, а не завадою.
Усе життя вона пропрацювала медиком. На очах зросло не одне покоління. Ніколи не сиділа на місці, а старість «замурувала» в чотирьох стінах. Обсіли недуги, а кожен крок дається з болем. Допоки ще жив чоловік – трималась, коли ж не стало, наче душу вийняли. Коротає дні за інерцією. Коронавірус ще більше згустив фарби. Заточив остаточно у квартирі. Єдиною розрадницею, зізнається, є соціальна працівниця БФ «Карітасу» Оля. Прийде, погомонить, наготує, прибере, підтримає. Часом рідні доньки так не турбуються про своїх батьків, як вона про чужу жінку. Знаються вже понад 6 років, відколи стала учасницею проєкту «Домашня опіка». Під турботливим крилом «Карітасу», ділиться, затишно й безпечно. «Вони дають надію та повертають віру», – зауважує.
Проєкт «Домашня опіка» розпочав свою діяльність 20 років тому. Це один із перших проєктів Карітасу Тернопіль.
Домашня Опіка – це комплексна медикосоціальна підтримка людям, які з тих чи інших обставин, частково або повністю втратили здатність піклуватися про себе самі. Така підтримка надається командою фахівців медичної, соціальної та психологічнодуховної сфери. Завданнями домашньої опіки є надати пацієнту можливість якомога довше вести незалежне життя вдома, надавши йому кваліфіковану підтримку лише там, де не вистачає його власних сил.
Цільовою групою: люди літнього та похилого віку,особи з інвалідністю та ті, які тимчасово або в силу прогресування хвороби втратили працездатність і потребують стороннього догляду.
Працівники «Домашньої опіки» забезпечують потребуючих широким спектром послуг:
– догляд за тілом хворих і немічних – переодягання, заміна постільної та натільної білизни, гігієнічні послуги;
– медичні послуги – вимірювання тиску, пульсу і температури тіла, подача ліків, обробка ран, пролежнів, розтирання тіла, ЛФК та інші;
– ведення домашнього господарства – покупки в магазині, приготування їжі, годування потребуючого, миття посуду, прибирання в помешканні, прання та прасування одягу;
– залагоджування юридичних питань – реєстрація документів для отримання субсидій, сплата комунальних послуг, ін.;
– організація дозвілля – спілкування, читання книг, спільні прогулянки;
– консультації підопічних та їхніх родичів щодо правильного догляду та користування реабілітаційним обладнанням тощо.
Підопічними проєкту є 60 осіб. Це 60 історій довжиною в життя.