Путівник у щасливе та чисте майбутнє
Так! Саме ти зможеш це зробити і тільки тобі це під силу!
Ти можеш заощадити свій час, гроші і найголовніше – зберегти природу та здоров’я. Тобі вдасться зберегти планету, якщо… якщо ти просто цього захочеш і прикладеш найменших зусиль. Бо, незважаючи на величезну кількість років розкладання пластику (понад 500) й інших шкідливих речовин, які ще сотні років будуть засмічувати все навколо, незважаючи на всі ці невтішні прогнози, МИ ЗМОЖЕМО це виправити.
А ось і декілька причин чому варто почати жити без сміття:
- ми зможемо зберегти планету для майбутнього;
- наші близькі будуть здоровішими, оскільки зменшується контакт із синтетичними речовинами;
- заощадимо чимало грошей адже зменшиться споживання непотрібних речей.
З чого ж почати? Найперше варто сортувати сміття вдома. Потрібно пам’ятати головне правило сортування: помий> витри> стисни. Якщо стиснути до мінімальних розмірів упакування різного виду, вони будуть звільняти до 60% простору та зменшать накопичення сміття вдома. Для того, щоб правильно переробляти сміття, воно повинне бути чистим, тобто перед тим як викинути пляшку з-під йогурту, її варто помити. Наступним кроком буде утилізація. У ящик для відходів, а також у відповідне відділення (пластик/скло/папір) слід покласти сміття. Але зауважмо, що не всі види відходів придатні до переробки. З паперових відходів на переробку приймають: картонні ящики, картон, папір, газети, журнали, зошити. Але неможливо переробити: чеки, серветки, пергамент, папір, який забруднений залишками їжі і Tetra Pak (упаковки з-під соків, молока, йогуртів).
Останні слід сортувати як пластик і вже на підприємстві його паперову частину відділяють і зроблять все необхідне. Важливо промити тару та викинути її, попередньо відкрутити кришку.
Щодо виробів з пінопласту, то вони не підлягають повторному використанню. Такі контейнери утилізовуємо разом з пластиком. З металевих відходів переробляють алюмінієві та консервні бляшанки. Скло є дуже цінною вторсировиною, його можна переробляти безліч разів, але діяти потрібно аналогічно: спершу очистити від рідини, згодом промити.
Також варто пам’ятати, що саме з малих кроків починається шлях до великого майбутнього, і ми в змозі зробити його кращим!